Efsane oyunun son ek paketi Nisan’da gelecek

Gelecek ay piyasaya sürülecek olan bu DLC, serinin hayranlarını heyecanlandıran sürprizler ve epik savaşlar vaat ediyor. The Rising Tide ile Final Fantasy 16‘nın büyülü dünyası daha da genişleyecek.

Final Fantasy 16‘nın son indirilebilir içeriği (DLC) olan The Rising Tide, 18 Nisan’da PS5 platformu için çıkış yapacak. Bu DLC, ana oyunun sonuna doğru geçen bir dönemde, Clive ve arkadaşlarının, uzun zamandır kayıp olan Su’nun Eikonu Leviathan’ın Hâkimi’nin kurtarılması gerektiğini bildiren işaretsiz bir mektup almasıyla başlıyor. Bu görevi kabul etmek, sizi “mavi gökyüzünün altında gizli bir toprak” olarak tanımlanan ve unutulmuş bir halkın trajik tarihini keşfedeceğiniz yeni bir mekan olan Mysidia’ya götürüyor.

Mysidia, bölgenin ve sakinlerinin hikayesini keşfedeceğiniz yeni yan görevlere ev sahipliği yapıyor ve elbette yeni tehditlerle yüzleşmeniz gerekecek. Bu tehditler arasında, Final Fantasy serisinde ilk defa Final Fantasy 5‘te tanıtılan tonberilerin yeni ve “daha ürkütücü” bir versiyonu yer alıyor. Bu yaratıklar, bir zamanlar hareketli bir şehir olan ancak şimdi “bıçakların durmaksızın bileğinden başka bir sesin çıkmadığı” harabeler içinde sessizce yatan Saatlerin Havası adlı yeni bir sahnede bulunuyor.

Oynanış açısından, DLC, Clive’a Su’nun Eikonu’nun yeteneklerini vererek Hikaye Odaklı Mod ve Aksiyon Odaklı Mod’da seviye sınırını 60’a, Final Fantasy Modu’nda (Yeni Oyun+) ise 110’a çıkarıyor. Su bazlı Eikon, Clive’ın düşmanları yakın ve uzak mesafede boğmak için deniz dalgalarını serbest bırakmasına olanak tanırken, yeni Serpent’s Cry Eikonic Feat, büyük mesafelerde düşmanlara “kesin vuruşlar” yapabilen bir deniz tüküren yılan çağırıyor. Fragman, su Eikonu’nun oynanışını adil bir şekilde gösteriyor ve tamamen epik görünüyor.

Son olarak, The Rising Tide‘yı (ve ana oyunu) bitirdikten sonra, DLC, değerli ganimetler, yeni malzemeler ve silahlar dahil olmak üzere, giderek zorlaşan 20 dalga tabanlı aşamadan oluşan bir hayatta kalma modu olan Kairos Kapısı’nı açacak. Ayrıca, bir Taşıyıcı olarak değerinizi kanıtlayabileceğiniz küresel bir lider tablosu da var.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x