Tahliye Edilen Sıla Doğu Cezaevi Önünde Sinir Krizi Geçirdi: “Dilan” Diye Bağırarak Ağladı!

Kara para aklama gibi suçlardan kasım ayından bu yana cezaevinde olan isimlerden birisi de Dilan Polat’la birlikte kardeşleri oldu.

Dilan Polat davasında dün flaş gelişme yaşandı. Ablası Sıla Doğu ve kardeşi Can Doğu’nun tahliyesine karar verildi.

SİNİR KRİZİ GEÇİRDİ

Bugün cezaevinden çıkan Sıla Doğu, sinir krizi geçirdi. Gazete Magazin’de yer alan habere göre, aylar sonra cezaevinden çıkan Sıla Doğu, kardeşi Dilan Polat’ın tahliye olmadığını öğrenince sinir krizi geçirdi. “Dilan” diye bağırarak ağlayan Sıla Doğu’yu yakınları zor sakinleştirdi.

KARDEŞLERİ SERBEST BIRAKILDI

Dilan ve Engin Polat çifti ile, aralarında Polatların kardeşi Sıla ve Can Doğu’nun da olduğu şahıslar hakkında dün aylık tutukluluk değerlendirmesi yapıldı. 4. Sulh Ceza Hakimliği, Dilan Polat, Engin Polat, Sezgin Polat, Ahmet Gün ve Alper Kürşat Polat’ın tutukluluğuna devam kararı verdi. Öte yandan aralarında Dilan Polat’ın kardeşi Sıla Doğu ve Can Doğu’nun da bulunduğu tutukluların ise tutuksuz yargılanmasına hükümetti. Yaşanan gelişme üzerine Sıla Doğu’nun avukatı Sibel Bozkulak, sosyal medya hesabı Instagram’dan yaptığı paylaşımda, “Müvekkilim Sinem Sıla Doğu hakkında tahliye kararı verilmiştir” ifadelerini kullandı.

NE OLMUŞTU?

İstanbul merkezli 6 ilde 1 Kasım’da başlayan ve devamında gerçekleştirilen operasyonlar sonucunda, Dilan Polat ve eşi Engin Polat dahil olmak üzere 24 şüpheli gözaltına alındı. Yapılan aramalarda, dijital materyaller ve defterlere el konuldu ve Polat çiftinin de aralarında bulunduğu şüphelilerle ilgili MASAK ön inceleme raporu hazırlandı.

Raporda, tasfiye halindeki 3 firmadan aile bireylerine ait şirketlere sahte fatura kesilerek 200 milyon lira para girişi olduğu belirlendi. Paralar, yine aile bireylerine ait şirketler arasında transfer edildi ve son olarak Engin Polat’ın sahibi olduğu Milda Gayrimenkul firmasında gayrimenkul ve araç alımlarında kullanıldığı tespit edildi. İstanbul Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, şüphelilerin kimliklerini belirleyerek 43 adrese eş zamanlı operasyon düzenledi.

Dilan ve Engin Polat dahil olmak üzere 16 şüpheli tutuklandı ve 27 şirkete kayyum atanmasına karar verildi. Ayrıca, Dilan Polat’ın 2019’da sosyal medya hesabından paylaştığı fotoğrafta yer alan kişilerin kimlikleri tespit edilerek soruşturmaya dahil edildi ve sosyal medya fenomenleri hakkında yurt dışına çıkış yasağı getirildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x