Taş Kağıt Makas’ta Umut gözaltında! Yalancı şahitlik yapan Makbule öldürüldü

Umut, Emirkıran’ların bağış organizasyonundayken Neşet’ten telefon geldi. Neşet cezaevinden çağırdıklarını söyledi. Umut bu telefon sonrası panikle ne yapacağını bilemedi, Neşet’le beraber cezaevine geldiler. Fecir, Rıza’nın ölüm haberiyle Umut’un ayrıldığını düşünerek sevindi. Umut savcıdan Rıza’nın koğuş arkadaşı İsmet Uzun’un hayatını kaybettiğini öğrendi. Rıza yaşadığı korku dolu anların ardından oğlu Umut’u tanıyamadı.

RIZA’YI HARUN KURTARMIŞ

Harun, Fecir’in öğrendiklerinden sonra harekete geçeceğini anlayarak Rıza’nın koğuşuna bir hükümlüyü sokmuş, Rıza’yı koruması için görevlendirmiş. İsmet tam Rıza’yı öldüreceği sırada Harun’un adamı Yücel araya girerek etkisiz hale getirmiş.

KURYE HAYATINI KAYBETTİ

Furkan aracıyla yüksek hızla seyir halindeyken siparişini teslim eden kurye Mehmet’e çarptı. Meryem oğlunu kurtarmak için abisi Bünyamin’in yanına geldi. Bünyamin, suçu kazayla alakası olmayan şoför Ercan yıkarak kız kardeşi Meryem ve yeğeni Furkan’ı aklaması için Harun’u yanına çağırdı.

‘FECİR BEY SİZ SÜREKLİ KARŞIMA MI ÇIKACAKSINIZ?’

Fecir adliyede Alev’i görünce dayanamayarak yanına geldi. Alev, ‘Fecir bey, sürekli karşıma mı çıkacaksınız?’ diye sorunca Fecir, ‘Burası kamuya açık bir alan, buraya herkes gelebilir’ yanıtını verdi. Alev, ‘Buraya gelenler ya suçludur ya masum siz hangisisiniz?’ diyerek rahatsızlığını tekrardan dile getirdi. Otobüse binip yanına oturan Fecir’in ısrarına daha fazla karşı koyamayan Alev, yemek teklifini kabul etti.

‘BİR ANNE BABA 17 YAŞINDAKİ ÇOCUĞA EHLİYETSİZ OĞLUNA NEDEN ARABA VERİR?’

Ercan’ın nöbetçi mahkemede davası görülürken Umut, savcının yanına gelerek itirazda bulunarak Mehmet’in suçlu olmadığını ifade etti. Savcı hemen harekete geçti. Harun kazayı Meryem’in oğlu Furkan’ın yaptığını öğrendi. Gerçeğin ona söylenmemesine kızan Harun sinirle Kadri’nin yanına gelerek ‘Senden habersiz bu ülkede kuş uçaz. Bana nasıl böyle bir dosya verirsiniz’ diyerek sitem etti. Harun Yakar, “Bir anne baba 17 yaşındaki çocuğa ehliyetsiz oğluna neden araba verir?” diyerek Meryem’in vicdanını sorguladı.

YALANCI ŞAHİTLİK YAPAN MAKBULE BULUNDU

Umut konuşmak için Alev’in yanına geldiğinde Neşet’ten telefon geldi. Neşet, “Bunlar yalancı şahitlik yapan Makbule’ye sürekli para aktarıyorlarmış kardeşim” diyerek Makbule’yi de bulduğunu ifade etti. Aynı dakikalarda Azo telefon açarak Umut’un Rıza’nın davasında yalancı şahitlik yapan Makbule’yi bulduğunu Fecir’e söyledi. Fecir de kuzeninden Makbule’yi öldürmesini istedi.

FECİR, AZO’YU KOVDU

Azo üzgün bir şekilde yanına geldiği kuzenine “Fecir ben senin için her şeyi yaparım ama adam öldüremem.” dedi. Fecir de yaşadıklarından sonra kuzeninin sadakatinden şüphe etmeye başladı. Fecir kuzeni Azo’yu yanından kovdu.

EMİRKIRAN’LARA BİR DARBE DAHA

Kurye Mehmet’in ölümlü kazasında avukatlığı üstlenen Umut mahkemede Rüya’yı ve suçu üstlenen Rıza’yı köşeye sıkıştırdı. Olay yerinin yeniden kurgulandığını ifade eden Umut, delillerle beraber suçlunun Bünyamin Emirkıran’ın kardeşi Meryem Laçiner ve oğlu Umut olduğunu ortaya koydu. Ekipler hızlıca harekete geçerek anne ve oğlunu yurt dışına kaçamadan yakaladı.

MAKBULE HAYATINI KAYBETTİ, UMUT GÖZALTINDA

Makbule dayanamayarak Umut’u aradı ve her şeyi anlatacağını söyledi. Umut hemen harekete geçti. Süreyya ve Harun konuşurken Süreyya farkında olmadan sarhoşluğunda verdiği etkiyle şoför Rıza’nın solak olduğunu bildiğini ifade etti. Harun uzun zamandır tanıdığı savcı Süreyya’dan şüphelenmeye başladı. Fecir’in yanından ayrılan Alev, Umut ve Neşet’in ofisine geldi. Umut’un gizli bölmesini gören Alev ilk başta şaşırsada Umut’un Rüya ile babasından ötürü yakınlık kurduğunu farkedince sevindi. Umut verilen adrese geldiğinde Makbule’nin cansız bedenine ulaştı. Umut ne olduğunu anlayamadan polisler onu Makbule cinayetinin baş şüphelisi olarak gözaltına aldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x